Брилијант

Високоолеинско сончогледово масло

Создадено е од посебна сорта на семе на сончоглед, наменски произведена со цел да се добие масло со висока содржина на олеинска киселина во составот, која има бројни придобивки за човековото здравје.

Брилијант

маслиново помас масло

БРИЛИЈАНТ Маслиновото масло помас има висока температура на горење поради што често се употребува во готвење, како и неутрален вкус што го прави совршен дресинг за салати.

Брилијант

мешано масло за салата

БРИЛИЈАНТ Мешаното масло претставува комбинација од 60% сончогледово масло и 40% девствено маслиново масло и е совршен додаток за секоја салата.

Брилијант

Девственото маслиново масло

Брилијант Девственото маслиново масло е едно од најздравите масла кое изобилува со полн вкус на маслинки, слободни масни киселини и претставува одличен додаток во припрема на вкусни јадења и сосови.

Брилијант

Рафинираното сончогледово масло за јадење БРИЛИЈАНТ е богато со есенцијална масна киселина (линолна) и е меѓу најдобрите извори на природен витамин Е (токоферол), што го прави едно од најквалитетните масла за јадење.

Брилијант

Омега 3

БРИЛИЈАНТ Омега 3 маслото за јадење претставува сончогледово масло збогатено со есенцијални омега 3 масни киселини.

Балсамико оцет

Балсамиран вински оцет направен од шира од грозје кој преовладува со интензивен, слатко-кисел, долготраен и ароматичен вкус. Совршениот избор за подготовка на маринади и салати.

Вински оцет

Црвен

Вински оцет направен од црвено грозје со 6% киселост кој веќе со години се користи како конзерванс, додаток во храна или зачин.

Вински оцет

Бел

Вински бел оцет направен од бело грозје со 6% киселост. Одличен додаток за во салати, чорби и слични оброци.

Прелив од лимета

Преливот од лимета претставува комбинација од 20% концетриран сок од лимета и лимонска киселина. Идеален додаток за подготовка на вашите омилени салати.

Прелив од лимон

Освежителниот прелив од лимон содржи 20% концентриран сок од лимон. Неговата универзална примена го прави задолжителен додаток во сечија кујна.

Брилијант

Балсамико крем

Балсамико кремот, направен од балсамико оцет, концентриран сок од грозје и згуснувачи, има автентичен сладок и кисел вкус кој совршено одговара со салати, месо, печен зеленчук.